Warning: Use of undefined constant ENV - assumed 'ENV' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /storage/content/58/4003558/karlekenarfri.se/public_html/wp-2016/wp-config.php on line 26 Du som arbetar med Kärleken är fri | Kärleken är fri

Du som arbetar med Kärleken är fri

Här finns allt material som används inom Det handlar om kärlek

Här finner du mer information om Kärleken är fri, mallar och information om det material som finns. I menyn till vänster kan du klicka dig vidare och hitta allt material som kan vara av intresse.

Vissa delar är lösenordsskyddade. För att komma åt dessa behöver du kontakta Maria Sundvall-Taavo, 08-698 67 17, maria.sundvall-taavo@rb.se eller karlekenarfri@rb.se

Du kan alltid kontakta din regionala samordnare för att få stöd i arbetet med Kärleken är fri. Finns ingen samordnare i din region kan du istället kontakta någon av övriga samordnare.

Region Syd: Samordnare Sofie Olovsson, 08-698 91 66, sofie.olovsson@rb.se 

Region Väst: Samordnare Dolori Marinovic, 08-698 92 78, dolori.marinovic@rb.se

Region Öst: Therese Lenholm, 08-698 92 53, therese.lenholm@rb.se

Region Nord: Samordnare Maria Sundvall-Taavo, 08-698 67 17, maria.sundvall-taavo@rb.se

Ansvarig chef: Carl von Essen, 08-698 91 58, carl.von.essen@rb.se

Kommunikatör: Sara Palmkvist, sara.palmkvist@rb.se

Viktiga kontakter

SOS Alarm

112

www.sosalarm.se

BRIS

116 111

www.bris.se

Polisen

114 14

www.polisen.se

Rädda barnen

www.rb.se

Ungdomsmottagningen

www.umo.se

Kvinnofridlinjen

020-50 50 50

Tjejjouren

www.tjejjouren.se

Kvinnojouren

www.kvinnojouren.se